GCD kopsavilkums vecākās grupas bērniem par karjeras atbalstu

Mērķis
– paplašināt un konkretizēt bērnu priekšstatus par cilvēku profesijām.
Uzdevumi:
Izglītojoši: nostiprināt runas lietvārdos ar vispārējo nozīmi “profesija”.
Uzlabojiet runas gramatisko struktūru.
Uzlabojiet prasmes īpašības vārdu veidošanā no lietvārdiem.
Attīstīšana: attīstīt bērnu runas aktivitāti.
Attīstīt dzirdes uzmanību, atmiņu, domāšanu.
Izglītojoši: audzināt mācīšanās motivāciju, emocionālas sajūtas.
Veicināt laipnu un cieņpilnu attieksmi pret cilvēku darbu dažādas profesijas.
Attīstīt sadarbības un iniciatīvas prasmes.
Materiāls: priekšmetu attēli (ārsts, pavārs, frizieris); konduktora soma ar biļetēm, stūre, "monētas", priekšmeti ārstam: termometrs, klausīšanās auss, šļirce, zāles, pārsējs, vate, rotaļu ģitāra, konfektes; priekšmeti pavāram: maizes, kūkas, pīrāga modeļi; preces frizierim: knaibles, fēns, ruļļi, šķēres, ķemme; bumba.
Metodiskās metodes: spēles situācija, mīklas uzdošana, jautājumi, fizkultūras stunda “Mēs stomām kājas”, rezumējot.

Pedagogs:
- Šodien dosimies ceļojumā pa “Profesiju pilsētu”, lai vēl vairāk uzzinātu par profesijām un labāk atcerētos to nosaukumus. Bet uz ko mēs ceļosim, uzzināsi atrisinot mīklu:
- Māja iet pa ielu,
Viņš ved mūs uz darbu,
Nevis uz vistas plānām kājām,
Un gumijas zābakos.
Valkā gumijas apavus
Un tas darbojas ar benzīnu (bērni atbild - autobuss).
-Tieši tā, mēs brauksim ar autobusu. Kas vada autobusu? (šoferis). Kas pārbauda biļetes? (diriģents). Kā sauc cilvēkus autobusā? (pasažieri).
Bērni tiek iedalīti šofera un konduktora lomā. Bērni maksā braukšanas maksu no konduktora. Ar iegādātajām biļetēm viņi ieņem vietas uz krēsliem, kas izkārtoti divās rindās, un vadītājs ieņem vietu priekšā.
-Visi ir samaksājuši par braukšanas maksu, kas nozīmē, ka varam doties.
Tuvojamies zīmei “Ēdamistaba”.
-Ko šī zīme nozīmē? (ka šeit ir ēdamistaba).
Pieejam pie galda, kur bilde ar pavāra attēlu ir apgriezta otrādi. Ir maizes, kūkas un pīrāga kopijas.
-Kas gatavo visus šos gardos ēdienus? (pavārs)
- Pareizi. Pastāsti man, ko vēl dara pavārs? (vāra, vāra, sāļi, paprika, kartupeļi, cep, sagriež utt.)
- Man visvairāk patīk saldās pankūkas. Kas tev patīk? Sāciet savu atbildi ar vārdiem “Es mīlu...” (katrs bērns nosauc savu iecienītāko ēdienu).
Spēles vingrinājums "Kāda sula?" (Mērķis: attīstīt spēju no lietvārdiem veidot īpašības vārdus).
- Pēc nodarbībām mēs ar tevi dzeram sulas. Sulas gatavo no augļiem un ogām. Ja tas ir izgatavots no āboliem, kāds tas ir? (ābols) No bumbiera? Ķirsis? No citrona? No avenēm? No dzērvenēm? (bērnu atbildes).
- Labi darīts, tu atbildēji pareizi. Mēs turpināsim savu ceļu, mēs esam ieņēmuši visas savas vietas.
- Paskaties, kādu zīmi mēs redzam? (sarkanais krusts) Ko tas nozīmē? (ka te ir medicīnas centrs).
Bērni izkāpj no autobusa un tuvojas galdam, uz kura atrodas ačgārni apgriezts ārsta attēls ar priekšmetiem spēles vingrinājums(termometrs, klausīšanās ierīce, šļirce, zāles, pārsējs, vate, rotaļu ģitāra, konfektes).

-Šis cilvēks smaržo pēc zālēm.
Slimības dienās Viņš visus dziedinās, Viņš dziedinās,
Un iekaisis kakls un bronhīts. Kas tas ir? (ārsts)
-Kā citādi sauc ārstu? (ārsts)
-Ko dara ārsts? (ārstē cilvēkus, veic injekcijas, mēra temperatūru)
-Kur viņš strādā? (klīnikā, slimnīcā)
Spēles vingrinājums "Kas vajadzīgs ārstam?" (Mērķis: nostiprināt zināšanas par ārsta profesiju, iemācīties nosaukt ārsta darbam nepieciešamos priekšmetus, papildināt bērnu vārdu krājumu)
-Pārbaudīsim, kādi priekšmeti ārstam ir nepieciešami darbam. Izvēlieties vienu vienumu un sakiet, kā to sauc un kam tas paredzēts.
-Ko Stepans izvēlējās? (Izvēlējos termometru. Ārstam tas vajadzīgs, lai mērītu temperatūru utt.)
-Un es izvēlējos ģitāru. Vai ārstam tas ir vajadzīgs darbam? (Nē)
- Labi darīts. Un tagad jūs un es atpūtīsimies.
Fiziskās audzināšanas stunda “Mēs mīcam kājas”
Bērni veic kustības atbilstoši dzejoļa tekstam.
- Mēs pakļaujam kājām:
No augšas uz augšu,
Mēs sitam plaukstas:
Klap-plak-plak.
Mēs pamājam ar galvu.
Mēs paceļam rokas
Mēs padodamies.
Mēs izpletīsim rokas
Ejam visi pa apli.
-Mums ir pienācis laiks doties tālāk. Piestājam pie “Barbershop”.
Bērni pieiet pie galda, uz kura ir apgriezts friziera attēls, zem salvetes ir priekšmeti spēles vingrinājumam (pincete, matu žāvētājs, ruļļi, šķēres, ķemme)
Skolotājs uzdod mīklu.
-Šī burve
Šis mākslinieks
Nevis otas un krāsas,
Un ķemme un šķēres.
Viņai ir noslēpumainas spējas:
Kurš pieskarsies
Viņš kļūs skaistāks! Kas tas ir? (frizieris)
- Ko dara frizieris? (griež, taisa matus, loko matus)
Spēles vingrinājums “Kas vajadzīgs frizierim?” (Mērķis: nostiprināt zināšanas par frizieri, iemācīties nosaukt friziera darbam nepieciešamos priekšmetus, papildināt bērnu vārdu krājumu.)
- Izvēlieties vienu preci un pasakiet, kā to sauc un kam tas ir vajadzīgs.
– Ko Milāna izvēlējās? (Izvēlējos fēnu. Frizierei tas vajadzīgs matu žāvēšanai utt.)
- Labi darīts.
Runas spēle ar bumbu “Nosauc savu profesiju”.
(Mērķis: uzmanības un reakcijas ātruma attīstība)
- Bērni, stāviet aplī, mēs nedaudz spēlēsim ar bumbu. Spēles nosaukums ir “Nosauc savu profesiju”. Es uzdodu jautājumu un metu tev bumbu, tas, kurš noķer, saka atbildi un met bumbu man atpakaļ.
- Kas ceļ mājas? (celtnieks)
Kurš dzēš uguni? (ugunsdzēsējs)
Kurš slauka pagalmu? (ielu tīrītājs)
Kas piegādā pastu? (pastnieks)
Kas lido ar lidmašīnu? (pilots)
Kurš krāso sienas? (gleznotājs)
- Labi darīts. Viņi ieņēma savas vietas. Mūsu ceļojums beidzas. Mēs atgriežamies bērnudārzā. Atcerieties, kādas profesijas jūs satikāt savā ceļā (pavārs, frizieris, ārsts). Kas tu vēlētos būt, kad izaugsi liels? (bērnu atbildes)
– Tā mēs nonācām bērnudārzā. Mūsu ceļojums ir beidzies. Paldies par braucienu.

Ņizamova Lejsana Madekhatovna,

skolotājs

MBDOU DS KV "Žuravuška"

Novy Urengoy

Izglītības jomu integrācija:

"izziņa"

"komunikācija"

"lasīšana daiļliteratūra»

"veselība"

"socializācija"

Darbību veidi:

Komunikabls

Motors

Daiļliteratūras uztvere

Materiāls un aprīkojums: Priekšmeta un priekšmetu attēli, aploksnes ar izgrieztiem attēliem, kuros attēloti cilvēki ar dažādām profesijām, magnētiskā tāfele, prezentācija “Profesijas”, kartītes ar dažādu profesiju cilvēku attēliem, kartītes ar dažādu instrumentu attēliem.

Programmatūras uzdevumi:

Izglītojoši

Precizējiet, paplašiniet un aktivizējiet šīs tēmas vārdu krājumu.

Praktizējiet aprakstošu stāstu rakstīšanu

Nostiprināt bērnos zināšanas, ka cilvēkiem darbā palīdz dažādas lietas – instrumenti.

Attīstošs

Turpiniet vadīt bērnus apgabalos cilvēka darbība(zinātne, māksla, ražošana un pakalpojumi, lauksaimniecība), to nozīmi bērna, viņa ģimenes, bērnudārza un visas sabiedrības dzīvē

Attīstīt spēju klausīties un sadzirdēt jautājumu; spēja vispārināt; loģiskā domāšana; bērnu interese par kopīgu darbību norisi; vizuālā uzmanība un uztvere.

Izglītojoši

Radīt interesi par nodarbībām, attīstīt sadarbības un savstarpējas sapratnes prasmes.

Ieaudzināt bērnos interesi un cieņu pret cilvēkiem, kuri strādā bērnudārzs

Aktivitāšu gaita:

IN: Sveiki puiši! Es ļoti priecājos jūs redzēt. Un šodien mums ir ciemiņš. Uzmini mīklu un uzzini, kas tā ir.

Viņš, protams, ir vissvarīgākais
Nerātnais nerātnais puisis ir smieklīgs.
Viņš valkā milzīgu zilu cepuri
Bomzis un blēdis (Nezinu)

Bērni: Nezinu

IN.: Pareizi.

Dunno ieiet mūzikā, turot rokās vidēja izmēra lādi.

Nezinu: Labdien! (Noslauka pieri ar piedurkni) Es biju noguris, es atradu šo lādi uz Mēness. Viņš to atvēra un paskatījās uz saturu. Un tur bija dažas aploksnes, vai jūs neko nesapratāt?! Man likās, ka esmu atradis dārgumu. Es nolēmu to jums atnest. Vai varat palīdzēt?

IN.: Nu, palīdzēsim, puiši?

Bērni: jā, jā!!!

Dunno izņem pirmo aploksni un pasniedz skolotājam.

IN.:"Uzmini mīklas."

IN.: Puiši, šim nolūkam mums jāiet uz ekrānu. Es jums nolasīšu mīklu, ja atbildēsit pareizi, ekrānā parādīsies attēls.

Interaktīva prezentācija. lejupielādēt professions.pptx (275,26 KB)

Prezentācijas “Profesijas mīklās” seanss

Nezinu: Labi darīti puiši!

IN.: Spēlēsim.

Bērni un Dunno: Mēs piekrītam.

Āra spēle “Kam vajadzīga šī prece?”
(uz paklāja ir rādītājs, stienis, grāmata, kauss, stūre, vijole, birste, spainis, slota, stetoskops)
Mūzikas pavadībā bērni pārvietojas aplī. Mūzika apstājas – bērni paņem priekšmetus un saka, kam šis priekšmets vajadzīgs.

Nezinu: Man ir arī aploksne. (iedod skolotājam)

IN.: Spēle "Savāc attēlu"

Šajā spēlē jums jāstāv pa pāriem. Mēs ar Dunno katram pārim iedosim izgrieztus attēlus, un jūs mēģināt tos salikt.

Varvara Popova
Galīgā GCD kopsavilkums par tēmu “Profesijas”

Mērķis: Priekšstatu nostiprināšana par cilvēku profesijām, pieaugušo darba nepieciešamību un nozīmi.

Uzdevumi:

Priekšstatu paplašināšana par pieaugušo darbu, tā nepieciešamību un sociālo nozīmi.

Vārdnīcas paplašināšana un aktivizēšana par tēmu “Profesijas”.

Zināšanu sistematizēšana par vecāku profesijām.

Sakarīgas runas un radošās darbības attīstība.

Atkārtošanas prasmju pilnveidošana.

Aprīkojums: Priekšmeta attēli ar dažādu profesiju pārstāvju attēliem, balle

Priekšdarbi:

Saruna par profesijām ar priekšmetu attēlu apskati.

Profesiju aprakstu sastādīšana atbilstoši piedāvātajam plānam.

Stāstu gatavošana ar vecākiem par viņu profesijām un zīmējumiem.

Nodarbības gaita

Organizatoriskais brīdis. Mīklu minēšana par profesijām.

Logopēds: “Puiši, mūsu stundās mēs daudz runājām par cilvēku profesijām, skatījāmies bildes, izdomājām stāstus un spēlējāmies. Šodien aicinu atcerēties visu, ko esi iemācījies par profesijām. Mēģināsim uzminēt dažas mīklas:

Visu amatu džeks

Viņš mums uzšūs jaku un bikses.

Ne griezējs, ne audējs

Kas viņa ir, saki man? (šuvēja)

Kurš izrakstīs vitamīnus?

Kurš var izārstēt iekaisis kakls?

Neraudi vakcinācijas laikā -

Zina, kā ārstēties (ārsts)

Satiksmes noteikumi

Viņš bez šaubām zina.

Viņš uzreiz iedarbina dzinēju

Steidzos ar mašīnu... (šoferis)

Tumša nakts, skaidra diena

Viņš cīnās ar uguni

Ķiverē kā krāšņs karotājs,

Steidzoties uz ugunsgrēku (ugunsdzēsējs)

Patiesībā, nevis sapnī

Viņš lido augstu

Lidot ar lidmašīnu debesīs.

Kas viņš ir, saki man? (pilots)

Skaļi noskanēja zvans

Stunda sākās klasē.

Students un vecāks zina

Pasniegs stundu... (skolotājs)

Visi apskatāmie produkti:

Dārzeņi, rieksti, augļi,

Tomāts un gurķis

Piedāvājumi... (pārdevējs)

Māca mums pieklājību.

Skaļi nolasa stāstu.

Ne skolotājs, ne rakstnieks.

Mūsu mīļotais... (skolotājs)

Logopēds: Lieliski! Jūs esat atrisinājis visas mīklas!

Zināšanu aktivizēšana par profesijām. Vingrinājums "Izveidi teikumu"

Uz tāfeles ir cilvēku profesiju attēli. Logopēde aicina bērnus izteikt priekšlikumus par profesijām: nosaukt profesiju, kurā šis cilvēks strādā un ar ko nodarbojas. Piemēram: "Bērnudārza logopēds māca bērniem skaisti runāt." Bērni izdomā teikumus un piespēlē viens otram bumbu.

Logopēds novērtē bērnu darbu.

Vingrinājums "Muļķības"

Logopēds: Puiši, tagad klausieties teikumus un izlabojiet kļūdas:

Kurpnieks taisa drēbes, bet drēbnieks apavus.

Pārdevējs izsniedz grāmatas, un bibliotekārs pārdod grāmatas.

Skolotājs ārstē pacientu, un ārsts māca skolēnus.

Mūziķis spēlē hokeju, un hokejists spēlē klavieres.

Bērni izpilda uzdevumu. Logopēds novērtē viņu darbu.

Bērni uzrāda mājās sagatavotu zīmējumu un stāstu par viena no vecākiem profesiju.

Logopēds: Mājās jūs un jūsu vecāki izdomājāt stāstu par jūsu mammas vai tēta profesiju un uzzīmējāt attēlu. Lūdzu, parādiet savus zīmējumus un pastāstiet par savu vecāku profesijām.

Logopēds katram bērnam dod iespēju atbildēt.

Lasa, atbild uz jautājumiem

Logopēds: Puiši, lūdzu, klausieties stāstu:

Kādu dienu Vaņa un Taņa sapņoja par to, par ko viņas kļūs, kad izaugs lielas.

"Es būšu ārsts," sacīja Tanya, "Galu galā ārsts ir vissvarīgākā profesija, jo viņš ārstē cilvēkus."

Un es būšu celtnieks. Galu galā celtnieks svarīgāks par ārstu. Tā kā viņš būvē slimnīcas, Vaņa atbildēja māsai.

– Nē, laikam pavārs ir svarīgāks par celtnieku. Galu galā, ja pavārs negatavos pusdienas, celtnieks nevarēs strādāt," sacīja Taņa.

Tas nozīmē, ka pārdevējs ir svarīgāks par pavāru. Ja viņš nepārdod ēdienu, tad pavārs negatavos vakariņas," pēc pārdomām atzīmēja Vaņa.

Kas notiek, ja pārdevējs saslimst un nevar pārdot produktus?

Ārsts viņu izārstēs,” pārliecināti atbildēja Vaņa.

Kurš tad ir svarīgāks? – Tanja apjukusi jautāja.

Mīklu atrisināja mamma, atgriežoties no darba.

Nav tādas profesijas, ko varētu saukt par vissvarīgāko. Visas profesijas ir vienlīdz svarīgas, jo... (Logopēde aicina bērnus padomāt un atbildēt uz mammas teikto... labumu cilvēkiem,” sacīja mana māte.

Nodarbības beigas. Bērnu darbu vērtēšana.

Logopēds bērnu zīmējumus ievieto failu ieliktņos un sastāda mapi “Mūsu vecāku profesiju grāmata”

Publikācijas par šo tēmu:

Izglītojošās aktivitātes izklāsts vecākās grupas bērnu iepazīstināšanai ar automehāniķa profesiju “Visas profesijas ir svarīgas, visas profesijas ir vajadzīgas” Plāns - ieskicēt tieši - izglītojošas aktivitātes vecāku bērnu iepazīstināšanai pirmsskolas vecums ar automehāniķa profesiju.

Tēma: "Mūsu meža savvaļas dzīvnieki." Vecums: 4-5 gadi. Mērķis: vispārināt un sistematizēt bērnu priekšstatus par mūsu meža savvaļas dzīvniekiem.

Programmas saturs: Bagātināt bērnu izpratni par Sanktpēterburgu, attīstīt prasmes sociālā mijiedarbība. Iemācieties komponēt objektu.

Jūsu uzmanībai piedāvājam tiešās izglītojošās aktivitātes vecākā grupa kompensējošais virziens. Mērķu sasniegšana.

Izglītības pasākumu kopsavilkums vecākās grupas bērnu izziņas attīstībai “Visas profesijas ir svarīgas, visas profesijas ir vajadzīgas” Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums par bērnu kognitīvo attīstību vecākajā grupā

Radīt apstākļus cieņpilnas un laipnas attieksmes veidošanai pret dažādu profesiju cilvēkiem; veicināt spēju strādāt grupā; ņemt vērā partnera viedokli;

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

GCD kopsavilkums

Vecākajā grupā

par tēmu “Visas profesijas ir vajadzīgas, visas profesijas ir svarīgas”.

Pabeigts

skolotājs

MDOU Nr. 11 “Alyonushka”

Voskresenska

Sokolova E.V.

Sagatavošanas darbi:dažādu profesiju iepazīšana, dzejas un daiļliteratūras lasīšana, sarunas par to, par ko un kāpēc bērni vēlas kļūt.

Programmatūras uzdevumi:

Izglītojoši:iepazīstināt bērnus ar vairāku veidu profesijām, parādīt nozīmi darba aktivitāte cilvēka dzīvē;precizēt, vispārināt un paplašināt bērnu zināšanas par friziera, pavāra, ārsta, pārdevēja, mākslinieka un skolotāja profesijas īpatnībām.

Izglītojoši: veicināt saskaņotas runas, domāšanas, atmiņas, zinātkāres, novērošanas attīstību,aktivizējiet un bagātiniet bērnu vārdu krājumu ar lietvārdiem, īpašības vārdiem, darbības vārdiem par nodarbības tēmu.

Izglītojoši: radīt apstākļus cieņpilnas un laipnas attieksmes veidošanai pret dažādu profesiju cilvēkiem; veicināt spēju strādāt grupā; ņemt vērā partnera viedokli;aizstāvēt savu viedokli, pierādīt, ka jums ir taisnība.

Aprīkojums:

  • Bildes ar dažādu profesiju cilvēku attēliem
  • Augļi un dārzeņi pavāram
  • Pavāra cepure, ārsta cepure, šalle ainai
  • Instrumenti frizierim un ārstam
  • Molberts, I. I. Šiškina gleznu reprodukcijas, krāsas un otas
  • Preces un preces veikalam
  • Brīnišķīga soma ar instrumentiem un piederumiem dažādām profesijām

Progress:

1. Organizatoriskais moments.

Kāds vienkārši un gudri izdomājis

Satiekoties, pasveicini:

Labrīt!

Labrīt! - saule un putni.

Labrīt! - smaidošas sejas.

Lai ikviens kļūst laipns, uzticams,

UN Labrīt ilgst līdz vakaram.

Puiši, šodien viesi ieradās uz mūsu nodarbību, lai apskatītu mūsu darbu. Novēlu viņiem labrīt.

2. Pasākuma tēmas izziņošana. Iepazīšanās saruna.

Puiši, kādreiz jūs visi kļūsiet pieauguši, beigsiet skolu, pēc tam koledžu un atradīsiet profesiju, kurā strādāsiet. Kā saprast, kas ir profesija?

IN skaidrojošā vārdnīca tā teikts"Profesija ir cilvēka pamatnodarbošanās, viņa darba aktivitāte."

Vai kāds no jums jau ir domājis par to, par ko viņš vēlas kļūt nākotnē?

Protams, profesijas izvēle nav viegla un ļoti atbildīga lieta. Galu galā, izvēloties to, jūs izvēlaties biznesu uz mūžu. Tas nozīmē, ka profesijai ir jāatbilst jums visos aspektos.

Un šodien aicinu mūs visus doties nelielā ceļojumā uz profesiju zemi. Un katram no jums vajadzētu kaut ko izmēģināt, izmēģināt to vai citu profesiju.

3. Ievads friziera profesijā.

Un kāds ir mūsu ceļojuma pirmais punkts, jūs uzzināsiet, uzminot mīklu.

Šī burve, šī māksliniece,

Nevis otas un krāsas, bet ķemme un šķēres.

Viņai ir noslēpumainas spējas:

Kuram viņš pieskaras, tas kļūs skaists.

1 bērns: – Tieši tā, šī ir friziere, un es aicinu jūs uz savu skaistumkopšanas salonu. Iepazīstināšu ar friziera profesiju. Tas ir ļoti interesanti un radošs darbs, jo friziere katru dienu veido dažādas frizūras. Frizieri arī griež, krāso, loko un veido matus. Vārdu sakot, tie sniedz skaistumu. Šīs profesijas cilvēkiem ir jābūt kārtīgiem, pieklājīgiem un izturīgiem, jo ​​viņi visu dienu pavada uz kājām.

Pedagogs: – Katrai profesijai ir savi instrumenti, tas ir, speciāli priekšmeti, kas nepieciešami tās uzdevuma veikšanai profesionālā darbība. Protams, tādi instrumenti ir arī frizierim.

Uzdevums ir šāds: no piedāvātajiem rīkiem jums jāizvēlas tie, kas nepieciešami friziera darbam, un jāpaskaidro, kā izmantot šo vai citu ierīci. (Uz galda ir dažādi aksesuāri, bērni izvēlas sev vajadzīgo un skaidro).

4. Ievads pavāra profesijā.

Nākamais noslēpums un mūsu nākamais pieturas punkts.

Staigā baltā vāciņā

Ar kausu rokā.

Viņš mums gatavo pusdienas:

Putra, kāpostu zupa un vinegrets.

2. bērns: – Tieši tā, šis ir pavārs. Kad izaugšu liels, es ļoti vēlos kļūt par pavāru. Šī ir ļoti svarīga un nepieciešama profesija. Pavārs prot pagatavot daudz garšīgu un veselīgu ēdienu, prot cept kūkas un pīrāgus. Bērnudārzos, skolās, slimnīcās, rūpnīcās, kafejnīcās ir pavārs. Jebkuram šefpavāram vajadzētu mīlēt savu darbu.

Pedagogs: – Lūk, Marina, tev ir pilnīga taisnība. Galu galā, ja šefpavārs gatavo ar mīlestību un prieku, tad ēdiens izrādās neticami garšīgs, barojošs un, protams, veselīgs.

Un es jums pastāstīšu vairāk. Katrs šefpavārs var ne tikai labi pagatavot, bet arī precīzi noteikt dažādu ēdienu garšu.

Mēs ar Marinu izdomājām tev spēli. To sauc par "Uzmini garšu". Spēle parādīs, vai jums ir talants un spējas gatavošanas mākslā. Ar aizvērtām acīm pēc nogaršošanas jāuzmin, par kādu produktu ir runa. (Uz galda stāv šķīvis ar dažādu ēdienu gabaliņiem: ābolu, banānu, bumbieru, burkānu, marmelādi, gurķi, apelsīnu, šokolādi. Bērni mēģina un uzmin).

5. Ievads ārsta profesijā.

Viņš ārstē visas slimības

Visi to zina no bērnības.

Paskatieties sev apkārt jautrāk

Viņš ir puišu labākais draugs.

3. bērns: – Tieši tā, šis ir ārsts. Gribu pastāstīt par ārsta profesiju. Tas ir ļoti svarīgs un vajadzīgs darbs. Ja nebūtu ārstu, cilvēki bieži slimotu un varētu nomirt no dažādām slimībām. Ārsti ir dažādi. Piemēram, bērnu ārsts ārstē bērnus, ķirurgs veic operācijas, zobārsts ārstē zobus, oftalmologs pārbauda redzi. Ārstiem jābūt drosmīgiem, apņēmīgiem un stipriem.

Pedagogs: - Un es vēlos jums pastāstīt par vienu pārsteidzošu atgadījumu, kas notika ar ārstu, kuru es pazīstu.

Aina "Pie ārsta apmeklējuma."

Pie galda sēž ārsts (bērns ārsta halātā un cepurītē). Pie durvīm klauvē.

Ārsts: - Jā, jā, nāc iekšā. (Kabinetā ienāk vecmāmiņa un mazmeita).

Vecmāmiņa: - Sveiks, dakter.

Ārsts: - Labdien, lūdzu ienāc. Kas tevi nomāc?

Vecmāmiņa: - Jā, ir kaut kas tāds, ko acis nevar labi redzēt.

Ārsts: - Pārbaudīsim jūsu redzi. (Rāda burtus, vecmāmiņa visu pareizi nosauc).

Ārsts: - Vecmāmiņ, tev ir lieliska redze!

Vecmāmiņa: - Par ko jūs runājat, dakter? Ne man ir problēmas ar acīm, bet gan manai mazmeitai!

6. Ievads pārdevēja profesijā.

Viņš mums iedod preces un čeku.

Ne filozofs, ne gudrais

Un ne supermens

Un parastais... (pārdevējs).

4 bērni (stāsta aiz bērnu veikala letes):– Es pastāstīšu par pārdevēja profesiju. Tas ir ļoti interesants darbs, jo pārdevēji sazinās ar dažādi cilvēki. Šīs profesijas cilvēkiem ir jābūt draudzīgiem un vērīgiem pret klientiem. Pārdevējam ir jārunā par precēm un jāpalīdz pircējiem tās izvēlēties.

Pedagogs: - Un tagad mūsu pārdošanas konsultante Nastja palīdzēs jums izvēlēties pareizos produktus. Jūsu priekšā ir dažādi produkti. Es jums aprakstīšu dažu īpašības konkrēts produkts. Tas ir jāuzmin un jāieliek grozā. Un Nastja jums palīdzēs, ja nepieciešams.

  1. Garšīgs, veselīgs, varbūt govs vai kaza. (Piens)
  2. Salds, ir pienains, melns un pat balts. (šokolāde)
  3. Uzmundrinošs, aromātisks, var būt zaļš vai melns. (tēja)
  4. Piena, augļaina, ar persiku gabaliņiem, ļoti garšīga. (Jogurts)
  5. Sarkans, nogatavojies, sulīgs. (Ābols)
  6. Skāba, dzeltena, ovāla. (Citrons)
  7. Zobu ārstēšana, balināšana, ārstēšana un profilakse. (zobu pasta)
  8. Oranžs, apaļš, saldskābs, garšīgs. (oranžs)
  9. Zaļš, iegarens, atsvaidzinošs, sulīgs. (Gurķis)
  10. Garšīgi, kraukšķīgi, medus, ar riekstiem. (Sīkfails)

7. Ievads mākslinieka profesijā.

Noslēpums : Man ir tuvs draugs,

Krāso visu apkārt.

Pie loga līst lietus.

Tātad, viņš izaugs... (mākslinieks).

5 bērni (stāsta pie molberta, uz kura ir gleznu reprodukcijas):– Tieši tā, šis ir mākslinieks. Kad izaugšu liels, sapņoju kļūt par mākslinieku. Mākslinieks ir radītājs, viņš rada skaistas gleznas. Mākslinieki glezno ainavas, portretus un klusās dabas. Viņi strādā darbnīcās vai glezno dabā. Mākslinieki padara mūsu dzīvi skaistāku.

Pedagogs: - Tagad es iesaku jums spēlēt spēli "Even Circle". Vajadzēs nosaukt profesiju, kurai pieder instruments, ko es izņemšu no brīnišķīgās somas.

Bērni stāv aplī un, sadevušies rokās, saka:

Vienā aplī viens pēc otra

Mēs ejam soli pa solim.

Stāviet mierīgi, draudzīgi, kopā

Atbildi šādi!

(Skolotājs izņem no somas instrumentu un nosauc bērnu, kuram jāatbild).

8. Ievads skolotāja profesijā.

Noslēpums: Viņš raksta un zīmē ar krītu,

Un viņš cīnās pret kļūdām.

Māca domāt, pārdomāt,

Kā viņu sauc puiši?

6. bērns: – Tieši tā, tas ir skolotājs. Es jums piedāvāju vēl vienu svarīga profesija- skolotājs. Ja nebūtu skolotāju un skolu, visi cilvēki būtu analfabēti. Bet skolotāji ir ne tikai skolā. Mūsu pirmie skolotāji ir mamma un tētis. Viņi māca mums galvenos dzīves noteikumus. Skolā skolotāji mums iemācīs lasīt, rakstīt, skaitīt un daudz ko citu. Skolotājs var kļūt labs draugs. Ir jāmīl un jāciena savi skolotāji.

Pedagogs: - Un mēs aicinām savus viesus un mūs visus doties ekskursijā uz neparastu skolu un satikt pārsteidzošu, neparasti interesantu skolotāju.

Konstantīna Ldova dzejoļa dramatizējums

— Skolotājvaboles kungs.

Kādu dienu vasarā zālienā Skolotāja Vaboles kungs

Dibināja kukaiņu lasīšanas un zinātnes skolu.

Šeit ir spāres, mušas, punduri, bites, lapsenes un kamenes,

Uz Vaboles nodarbību ieradās skudras, circenīši un ķipari.

“A” ir haizivs, “B” ir blaktis, “C” ir vārna, “D” ir acis...

Kamene un lido, nepļāpā! Neesi nerātns, spāre!

“D” ir bērns, “E” ir viens, “F” ir karsts, “Z” ir ziema...

Atkārtojiet, neizlaižot nevienu sitienu: “I” ir rotaļlieta, “K” ir krusttēvs!

Ikvienam, kurš vēlas pareizi mācīties, vajadzētu aizmirst slinkumu skolā...

“L” ir lapsa, “M” ir mērkaķis, “N” ir zinātne, “O” ir briedis.

"P" - pētersīļi, "P" - kumelīte, "C" - krikets, "T" - tarakāns,

“U” ir gliemezis, “F” ir violets, “X” ir ķekatas, “C” ir čigāns.

Tātad mūsu Vabole, vicinot stieni, māca spārēm alfabētu,

Mušas, punduri un bugi, skudras, kamenes un lapsenes.

9. Nodarbības kopsavilkums.

Mūsu ceļojums uz profesiju zemi ir noslēdzies. Visas profesijas, par kurām mēs šodien runājām, un tās, par kurām mums nebija laika runāt, ir ļoti svarīgas un vajadzīgas visiem cilvēkiem. Nav iespējams izcelt vairāk nepieciešamo un mazāk nepieciešamās profesijas. Viņi visi ir vajadzīgi. Neviena profesija nevar pastāvēt atsevišķi no citas. Daudzi ir saistīti un palīdz viens otram. Piemēram, ārsts un medmāsa, skolotājs un skolotāja palīgs.

Bet vissvarīgākais, ko es vēlētos jums pateikt, ir tas, ka jūs varat būt jebkurš: izcils ārsts, prasmīgs frizieris, zinošs šefpavārs, šoferis, skolotājs, bet ja cilvēkam ir ļauna sirds, ja viņš ir skaudīgs un savtīgs, tāds cilvēks ar savu darbu prieku nesagādās. Tāpēc, pirmkārt, novēlu jums būt laipniem un līdzjūtīgiem cilvēkiem. Un man šķiet, ka savu profesiju izvēlēsies pareizi, gudri, pēc sirds.

1 bērns: Ārsts mūs ārstē no sāpēm,

2. bērns: Skolā ir skolotāja

3. bērns: Pavārs gatavo mums kompotu,

4. bērns: Frizieris visiem griež matus.

5. bērns: Drēbnieks mums šuj bikses.

6. bērns: Un mums jums jāsaka:

VISI: Mums nav papildu profesiju,

Visas profesijas ir svarīgas!


GCD “Visas profesijas ir vajadzīgas,

Visas profesijas ir svarīgas."

Kognitīvā attīstība

(TsKM)

sagatavošanas grupā

Programmas saturs:

Paplašināt un nostiprināt bērnu zināšanas par dažādām profesijām: galdnieks, mūziķis, mākslinieks utt.; parādīt katra no tām nozīmi;

Attīstīt izteiksmīgumu poētiskajā runā.

Turpināt mācīt bērniem sacerēt mīklas pēc noteikta parauga;

Izkopt cieņpilnu, laipnu attieksmi pret dažādu profesiju cilvēkiem;

Izkopt draudzīgas attiecības starp bērniem, spēju strādāt kopā, lai izpildītu uzdevumu.

Izglītības jomas:

Kognitīvā attīstība

Sociālā un komunikatīvā attīstība

Runas attīstība

Priekšdarbi:

Mīklu sastādīšana par profesijām pēc skolotāja piemēra; dzejoļu iegaumēšana par profesijām; bērnu iepazīstināšana ar sakāmvārdiem par darbu.

Materiāls:

Kartītes ar burtiem sadalīšanai uzņēmumos, ilustrācijas, kurās attēloti dažādu profesiju cilvēki.

Nodarbības gaita:

1. Bērni stāv aplī.

Puiši, klausieties dzejoli.

Tas ir lieliski, ka var!

Sēj maizi un dzied dziesmu.

Mest siena kaudzes, skaldīt malku,

Tīri ravējiet gultu.

Ir lieliski plānot! –

Izveidojiet galdu vai gultu.

Skārda tvertni, brauc ar tramvaju,

Uzcel māju rītausmā,

Kalt tēraudu, asināt detaļas,

Mācīt prasmes citiem.

Lolo dārzu, cep maizi,

Aizsargājiet mātes no kaitējuma.

Esiet laipni un iegūstiet draugus.

Tas ir lieliski, ka varu to izdarīt!

Puiši, jūs droši vien uzminējāt, par ko mēs šodien runāsim? (Dzejolī teikts, ka cilvēki prot daudz. Viens prot dziedāt dziesmu, cits prot cept maizi, trešais var uzcelt māju utt. Un katrs to visu iemācījās, apguva savu profesiju).

Šodien mēs uzzināsim par to, kas ir profesija un to lomu mūsu dzīvē.

Puiši, cik profesiju, jūsuprāt, pastāv uz zemes? (Atbildes).

Kas zina, kas ir profesija? (Atbildes).

Tas ir bizness, darbs, ko cilvēks dara.

Kādās profesijās cilvēkiem jāstrādā? (Visiem ir jāstrādā).

2. Spēle "Pazinēji"

- Puiši, spēlēsim spēli "Eksperti" un nosauksim, kādas profesijas mēs zinām. Aizver acis, padomā, kādu profesiju nosauks. Un tagad, mierīgā balsī, skatoties viens otram acīs, mēs nodosim šo objektu un nosauksim profesiju (Daša, es zinu jurista profesiju utt.)

Nu, jūs zināt daudzas profesijas, mēs šodien par to runāsim vairāk, bet tagad sadalīsimies uzņēmumos (es izdalu burtus "U", "P", "V")

Izvēlieties kapteiņus un nosauciet savam uzņēmumam profesiju, kas sākas ar burtu uz jūsu galda.

3. - Puiši, atcerēsimies un nosauksim sakāmvārdus par darbu. Es katram uzņēmumam pēc kārtas pastāstīšu sakāmvārdu sākumu, un jūs turpināt.

Tas, kuram patīk strādāt………………… nevar nosēdēt uz vietas

Pacietība un darbs……………… viss sasmalcinās

Prasmīgās rokas ......................

Garlaicīga diena līdz vakaram,………………. ja nav ko darīt.

Viņi spriež nevis pēc vārdiem………………, bet pēc darbiem.

Dzīvot bez nekā ir …………… tikai smēķēt debesis

Bez darbaspēka …………………… jūs pat nevarat izņemt zivi no dīķa.

Tas, ko es daru steigā…………… tiek darīts prieka pēc.

Tāpat kā strādnieks, …………,…………..tāds ir darbs.

(Visiem!)

Ir laiks biznesam,………………… un izklaidei ir stunda. (visi kopā)

4. - Puiši, visu profesiju cilvēkiem ir nepieciešami instrumenti:

Spēlēsim "Brīnumsoma".

Man ir brīnums - soma, kurā glabājas dažādu profesiju cilvēkiem nepieciešamie instrumenti. Mēģiniet uzminēt, kam viņi pieder.

Vispirms kapteiņi pārmaiņus izņem instrumentus no somas un sauc par cilvēku profesiju.

Izsakiet ieteikumu par to, kādai profesijai cilvēkiem ir nepieciešams instruments.

Somā ir priekšmeti un instrumenti: krīts, grāmata, svilpe, naglas, milti, kartupeļi, diegi, pogas, krāsas, plastilīns, sēklas, karote, šķēres, vēstule, nauda utt.

5. Aktieri

Nu, tagad mazliet atpūtīsimies un spēlēsim spēli “Aktieri”. Katram uzņēmumam pačukstēšu kādu profesiju vajag parādīt, piekritīsiet un parādīsiet. Pārējiem ir jāuzmin, kāda veida profesija tā ir.

1 komplekts – orķestra profesijas (balalaika, bungas, vijole, caurule)

2 kompartisti

3 komplekti - galdnieki vai celtnieki (zāģēšana, kalšana)

6. - Un tagad, puiši, es jums pastāstīšu mīklas, un jūs, skatoties uz attēliem, uzminiet, kāda veida profesija tā ir.

Paraugs:

Kurš šajā profesijā strādā biežāk, vīrieši vai sievietes?

Ko tieši viņi dara?

Kādi instrumenti tiek izmantoti?

Tātad, pirmā mīkla:

  • Ar šo profesiju biežāk nodarbojas sievietes. Viņi izplata grāmatas bērniem un pieaugušajiem un reģistrē katru grāmatu kā abonementu. Viņiem ir nepieciešami abonementi un daudz grāmatu, lai viņi strādātu! (bibliotekārs)
  • Šajā profesijā biežāk tiek nodarbināti gan vīrieši, gan sievietes. Viņi ietērpjas dažādos skaistos kostīmos, kāpj uz skatuves un spēlē lomu. Viņu darbam ir nepieciešami teātra kostīmi, grims, parūkas, mikrofoni (mākslinieki).
  • Šo profesiju biežāk ieņem vīrieši. Viņi glābj cilvēkus, kas nonākuši grūtībās. Viņiem ir nepieciešami īpaši tērpi un daudz instrumentu, lai strādātu.

Tagad jūs, puiši, esat sapulcējušies un izdomājat viens otram mīklas, un es jums jau parādīju paraugu.

Fiziskās audzināšanas minūte:

“Ja gribi, tad dari! »

1. Ja vēlies kļūt par ģitāristu, dari šo...

Ja vēlies kļūt par pianistu, dari šo...

2. Ja vēlies kļūt par gleznotāju, tad dari šo...

Ja vēlies būt pavārs, tad dari šo...

Ja tev patīk, tad māci arī citiem,

Ja patīk, tad dari to...

3. Ja vēlaties kļūt par sportistu, dariet to.

Ja vēlies būt mākslinieks, dari šo...

Ja tev patīk, tad parādi arī citiem,

Ja patīk, tad dari to...

7. - Puiši, kura profesija, jūsuprāt, ir vissvarīgākā? (visi ir svarīgi)

Spēle "Kas notiks, ja..."

(Mērķis: izprast profesiju nozīmi cilvēku dzīvē; pamatojums par dažādu profesiju cilvēku darbības pārtraukšanas sekām)

Vai pavāri pārtrauks gatavot ēdienu?

Vai ārsti pārtrauks ārstēt cilvēkus?

Vai skolotāji pārtrauks mācīt bērnus?

Vai celtnieki pārtrauks būvēt mājas?

Vai visi autovadītāji atteiksies sēsties pie stūres?

Vai ceļu dienests pārtrauks uzraudzīt ceļu stāvokli?

Tagad puiši lasīs dzejoli, un jūs uzmanīgi klausieties, lai redzētu, vai tas tā patiešām ir.

Padomā, kas notiktu

Kad drēbnieks teiktu:

Es negribu šūt kleitu.

Es paņemšu brīvu dienu!

Un visi drēbnieki pilsētā

Viņi būtu viņam sekojuši mājās.

Ja vien cilvēki staigātu apkārt kaili

Ziemā pa ielu.

Padomā, kas notiktu

Kad ārsts saka:

Es negribu raut zobus

Es nedarīšu, pat ja jūs raudāt!

Medicīniskā aprūpe pacientiem

Tādu nebūtu.

Un jūs sēdētu un ciestu

Ar sasietu vaigu.

Padomā, kas notiktu

Kad šoferis teiktu:

Es negribu to nēsāt! –

Un izslēdza dzinēju.

Trolejbusi, autobusi

Noklāts ar sniegu

Rūpnīcas strādnieki

Mēs ietu kājām.

Skolas skolotājs teiktu:

šogad

Es negribu mācīt bērnus

Es nenākšu uz skolu!

Piezīmju grāmatiņas un mācību grāmatas

Mēs grozāmies putekļos

Un jūs būtu nezinātnieki

Viņi izauga vecumā.

Padomā par ko

Pēkšņi notika kaut kas slikts!

Bet viņš vienkārši to nedarīs

Neviens nekad

Un cilvēki neatteiksies

No nepieciešamā darba:

Nepieciešams skolotājs

Nākamajā rītā nāks uz nodarbību,

Un cepēji cītīgi

Jums tiks cepta maize.

Jebkurš uzdevums tiks izpildīts.

Lai ko jūs viņiem dotu,

Drēbnieki un kurpnieki,

Šoferi un ārsti.

Mēs visi esam draudzīga ģimene

Mēs dzīvojam vienā valstī

Un visi strādā godīgi

Savā vietā.

L. Kuklins

Visas profesijas ir vajadzīgas un katrs darbs ir svarīgs un vajadzīgs.

Šodien mēs runājām par daudzām profesijām, ar ko šie cilvēki nodarbojas. Tagad aizveriet acis un iedomājieties, par ko jūs vēlētos kļūt, kāda profesija jums patīk vislabāk?

Būvnieks uzcels mums māju,

Un mēs tajā dzīvosim kopā.

Uzvalks, brīvdiena

Drēbnieks mums prasmīgi uzšūs.

Bibliotekārs mums iedos grāmatas,

Maizi maizes ceptuvē izcep maiznieks.

Skolotājs tev visu iemācīs -

Mācīt lasītprasmi un rakstīšanu.

Vēstuli piegādās pastnieks,

Un pavārs uzvārīs mums buljonu.

Es domāju, ka tu izaugsi - un atradīsi kaut ko sev tīkamu!

Paldies visiem.