Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установадитячий садок комбінованого виду «ЗОЛОТИЙ КЛЮЧИК» Міського поселення «Робоче селище Ваніно» муніципального районуХабаровського краю

Методичний захід - організаційно-діяльнісна гра в рамках підвищення кваліфікації педагогічних працівниківз проблеми «Вступ ФГОС дошкільної освітичерез систему внутрішнього навчання.

Конспект ділової гри
"Інноваційні технології у ДОП.
За та проти"

Мета: стимулювання активності педагогів ДНЗ щодо використання інноваційних технологій в освітньому процесі нашої дошкільної установи, підвищення компетентності педагогів у даному напрямку.
Попередня робота:
Вибір експерта
Створення кліпу
Самостійне формування освітянами творчих команд, вибір модератора команди.
Створення педагогами презентації - з досвіду роботи із застосування інноваційних технологій.
Створення презентації старшого вихователя на тему «Інноваційна діяльність у ДОП»
Підготовка грамот за участь у діловій грі

Методи та прийоми:
психологічні (комфортність обстановки, психологічна сумісність членів команди, мотивація на роль гри та зміст діяльності щодо її досягнення, поважне ставлення до особистості та її ідей, заохочення дій особистості, рефлексія та ін.);
організаційні (чіткість регламенту, підготовленість ігрового поля, конкретний розподіл та дотримання ролей, вибір темпу гри, адекватного можливостям гравців та ін.);
дидактичні (компетентність гравців, наочність результатів колективної мисленнєвої діяльності).

Обладнання:
Проектор, ноутбуки, фотографії, вирізки зі старих газет, журналів, листівок тощо, картки з педагогічними ситуаціями, судини з ватману для рефлексії, круглі фішки – «Монети».
Місце проведення: МБДОУ д/с "Золотий ключик" п. Ваніно

Хід методичного заходу

Вступна частина
Старший вихователь: Цілепокладання – повідомлення

Динаміка розвитку сучасного суспільстваставить перед системою освіти дедалі нові й складніші завдання. Проект «Федеральний державний освітній стандартдошкільної освіти» вказує на необхідність модернізації системи дошкільної освіти. Сьогодні, коли йде пошук та освоєння інновацій, які сприяють якісним змінам у діяльності дошкільних закладів, Змінюється і статус педагога, його освітні функції. Потрібен педагог, здатний будувати роботу з дітьми на основі прогресивних програм та технологій, сучасних освітніх підходів. Він має бути творцем педагогічного процесу, мати гнучке мислення, вміло використовувати нововведення, роблячи їх головним механізмом у роботі з дошкільнятами.
Допомогти вихователям в особистісному та професійний розвитокпокликана спеціально організована методична служба у нашому ДНЗ. Тому одна з цілей моєї діяльності, у сьогоднішній діловій грі – виробити систему підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у вигляді активних форм методичної роботи. Для вирішення цієї мети я визначила такі завдання:
Завдання:
- виявити вихідний рівень знань, педагогічних здібностей та умінь кожного вихователя (Вправа асоціація, подання досвіду роботи із застосування інноваційних технологій – кожна творча група);
- Створити освітнє середовище для реалізації педагога як професіонала; для реалізації його творчого потенціалу (розбір педагогічних ситуацій, Завдання для педагогів « Мозкова атака», ІКТ)
- здійснити рефлексію освітнього руху (підбиття підсумків).
Старший вихователь: Шановні освітяни визначте тепер, ви основну мету вашої діяльності в рамках цього методичного заходу.
Старший вихователь: Для того, щоб налаштуватися на темп ділової гри, подивіться відео кліп, де центральне місце займають діти.(перегляд кліпу) Чому саме про дітей, а тема нашої ділової гри зовсім інша. Тому що у своїй педагогічній діяльності ми все робимо заради дітей та їхнього розвитку.

Старший вихователь: презентація
Слайд 2.На сьогоднішній день впровадження ФГОС в роботу ДОПвимагає від нас переходу на введення інновацій у систему освіти. Розвиток дошкільної освіти, перехід на новий якісний рівень не може здійснюватись без розробки інноваційних технологій.
Слайд 3 Прочитати зі слайду
Слайд 4 Що таке інновація - Інновація це нововведення. Нововведення (інновація) комплексний процес створення, поширення, впровадження та використання нового практичного засобу, методу, концепції тощо. нововведення для задоволення людських потреб.
Слайд 5 читати з екрану + Мета використання інновацій в освітньому процесі ДОП- створення умов для інноваційних процесіву ДОП, застосування педагогами знань, умінь, навичок, набутих у професійній діяльності.
Ціль (Ігрові інноваційні технології)- підвищити значимість організації ігор у виховно - освітньому процесі ДОП.
Мета (Здоров'язберігаючі технології в освітньому процесі) - формувати у дошкільнят уявлення про значущість фізичного та психічного здоров'я людини; виховувати вміння берегти та зміцнювати своє здоров'я.
Мета (Технологія створення предметно-розвивального середовища в ДНЗ) - створити та вдосконалювати предметно – розвиваюче середовище в ДНЗ.
Мета (Проектно-дослідницька діяльність дітей до шкільного віку) - становлення у дошкільнят науково-пізнавального, практично-діяльного, емоційно-морального ставлення до дійсності.
Під ІКТ мається на увазі використання комп'ютера, Інтернету, телевізора, відео, DVD, CD, мультимедіа, аудіовізуального обладнання, тобто всього, що може представляти широкі можливості для комунікації дітей, підвищення їх пізнавальної активності.
Слайд 6 – прочитати з екрану

Старший вихователь:
Вправа асоціація – учасникам гри передають по колу м'яч та називають асоціації до словосполучення – інноваційні технології.

Основна частина-ділова гра
У грі учасників оцінюватимуть експерт (Соколова О.А.- завідувач ДОП).
Завідувач ДОП: Під час ділової гри основною одиницею вимірювання досвіду педагога буде «Монета» (кругла фішка), яку ви отримуватимете при правильному виконанні завдань.
Старший вихователь: Ділова гра передбачає збагачення досвідом педагогів щодо використання інноваційних технологій у роботі з дітьми.
Учасники гри поділяються на 3 команди (домашнє завдання).
План ділової гри:
1. Презентація: (представляють модератори групи) «З досвіду роботи із застосування інноваційних технологій» (Час 5 хвилин) Чітко повідомляєте назву інноваційної технології; її мета та завдання (напрямок); плюси та мінуси цієї технології. У чому бачите перспективу використання цієї технології у роботі з дошкільнятами. І ВСЕ!
2. Педагогічні ситуації
Старший вихователь: Важливе місце у вихованні та розвитку дошкільнят грає сім'я. Те, що несе сім'я, неможливо помітити нічим. У сім'ї дитина повинна бачити, що про неї піклуються, її люблять, враховують її думку. Особливу значущість набуває робота педагогів із сім'єю. Наскільки грамотно ми побудуємо взаємодію з батьками, залежить добробут дітей. Пропоную вам програти ситуації, що зустрічаються у повсякденній практиці, де причина – неприйняття батьками, які застосовують педагог, інноваційних технологій і вирішити їх, пропонуючи варіанти рішень. На підготовку подається 3 хвилини.
(Дані педагогічні ситуації. Педагоги повинні знайти оптимальний вихід із конкретної ситуації та розіграти її, приймаючи різні ролі: вихователя, батька, дитини)
1-ша ситуація.
Вихователь просить батьків разом із дітьми розробити проект «Ляльки наших бабусь». Одна мати відмовляється, мотивуючи відмову невмінням, браком часу і навіть відсутністю матеріалів. Ваші події?
2-га ситуація.
Педагог реалізує технологію музейного виховання та розвитку дошкільнят. Для дітей організується екскурсія до музею. Мама одного хлопчика хвилюється за безпеку, здоров'я дитини під час походу до музею, сумнівається у необхідності цього заходу. Готова навіть відмовитися від участі у ньому своєї дитини. Ваші події?
2-га ситуація.
Після успішного впровадження в роботу своєї групи, ігрової технології «Палички Кюїзінера», вихователь на батьківських зборахрекомендувала батькам використати її досвід у домашніх умовах. Дитина з її групи попросила маму купити для нього комплект ігрового обладнання, для ігор вдома. Мама відмовила дитині, аргументувавши це: - Навіщо тобі такі складнощі, давай купимо простий конструктор, це теж саме.
3. ЗАВДАННЯ для педагогів «Мозкова атака»
Старший вихователь: Запропонуйте свою інноваційну технологію та доведіть важливість вашої ідеї, яку ви зможете реалізувати у педагогічній діяльності у ДОП.
Завдання для педагогів «Мозкова атака»
Педагогам пропонується створити колаж однієї технології та презентувати його. На допомогу освітянам запропоновано кошти ІКТ (ноутбуки з виходом в інтернет) для видобутку додаткової інформаціїв реальному часі про будь-яку технологію.
Колажі виконують із різних матеріалів: фотографій, вирізок їх старих газет, журналів, листівок тощо. буд. Основна ідея колажу – розповісти про якусь систему, різноманітність. Вам на допомогу – ватман, клей, старі кольорові журнали та час – 7 хвилин.
4. Рефлексія, підбиття підсумків: дві судини з ватману
Старший вихователь: Після закінчення гри обговорити наступні питання:
Кому було комфортно протягом усієї гри? (Прикріплюють стікери, на яких написано, щоб педагоги хотіли перенести в свою практичну діяльністьз вивченого та почутого сьогодні)
У кого виникали труднощі, в чому саме?
Головне питання педагогам: «Ви «ЗА» чи «ПРОТИ» використання інноваційних технологій в освітньому процесі ДОП? »
Старший вихователь: Потім підрахувати набрані монети - бали. Таким чином, у педагогів формується « методична скарбничка». У когось більше, у когось менше, але ні з чим не порівняти багатство спілкування та накопичення педагогічного досвіду.

6. Журі підбиває підсумки ділової гри та вручає грамоти.
Висновок - висновки
Старший вихователь: Педагогіка, як і будь-яка інша наука, схильна до численних змін, розвитку. Це зумовлено, передусім, тим, що з суспільства з'являються нові вимоги до педагогам.
Наслідком постійного розвитку, удосконалення методів педагогіки стали інноваційні технології, тобто технології, завдяки яким відбувається інтегративний процес нових ідей освіти.
Проте впровадження таких технологій пов'язане з низкою труднощів ( фінансові засоби, консерватизм деяких чиновників у освітній сфері, Недостатній розвиток технологій). Крім того, незважаючи на очевидну необхідність в інноваціях все ж таки впроваджувати їх слід з обережністю. Інакше необережна інноваційна діяльністьможе призвести до кризи системи освіти.
І все ж таки важливо розуміти, що педагогічні інновації – це невід'ємна частина розвитку педагогіки і вони необхідні для вдосконалення системи освіти.

Розробив: старший вихователь Жиронкіна О.В.

Конспект методичного заходу для освітян дошкільного закладу.

Тема: «Здоровий колектив здорові діти!».

Ціль: навчити педагогів прийомів релаксації, згуртувати колектив, навчити прийомів моделювання куль.

Завдання:

Навчити педагогів прийомів швидкої релаксації;

Згуртувати колектив через систему ігор та вправ на командоутворення;

Навчити педагогів прийомів моделювання куль; методи та прийоми організації педагогів: ігри та вправи, прийоми особистого показу.

Вступна частина.

Ведучий: привіт, шановні педагоги. Ваша робота вимагає від Вас постійної, щоденної високої концентрації уваги. Від Вас залежить життя та здоров'я не однієї дитини, і навіть не двох. Під кінець дня Ви почуваєтеся дуже втомленими та виснаженими. Але на цьому Ваш день не закінчується, тому дуже важливо навчитися швидко приходити до тями для того, щоб з новими силами йти додому, до своїх родин і до своїх дітей. Сьогодні ми спробуємо навчити Вас прийомам швидкої релаксації, а також навчимо Вас моделювати кулі, щоб Ви змогли прикрасити групу до свята, зробити для дітей подарунки своїми руками.

1 частина. Вправи та ігри на командоутворення .

Для того, щоб Ви змогли добре попрацювати, нам потрібно правильно налаштуватися. Отже, спочатку кілька вправ для підняття настрою.

Вправа №1. «Знайомство»

Цілі: допомогти учасникам дізнатися один про одного, скоротити дистанцію у спілкуванні, знизити почуття напруженості завдяки включенню до ігрової ситуації «тут і тепер».

Інструкція: на аркуші паперу А-4 (можна ½ аркуша) кожен учасник повинен написати своє ім'я та намалювати той образ, який розкриває його характер. Потім протягом 10 хвилин усі ходять по залі та знайомляться. Можна ставити будь-які питання.

Вправа №2. "5 загальних ознак".

Ціль: об'єднання учасників.

Інструкція: учасникам потрібно розбитися на підгрупи по 3-5 осіб. У кожній підгрупі учасникам необхідно знайти 5 ознак, які об'єднують їх протягом 5 хвилин. Також потрібно дати назву групи за загальними ознаками, які виділили учасники. Один із учасників презентує всю групу.

2 частина. «Як допомогти вихователю швидко відновити сили».

Релаксація – мимовільний або мимовільний стан спокою, розслабленості, що виникає внаслідок зняття напруги, після сильних переживань чи фізичних зусиль. Буває мимовільною (розслабленість при відході до сну) і довільною, що викликається шляхом прийняття спокійної пози, уявлення станів, що зазвичай відповідають спокою, розслабленню м'язів.

Я розповім Вам про релаксаційні техніки, підібрані спеціально для вихователів, які втомлюються протягом робочого дня і не мають можливості повноцінно відновити сили через надмірно інтенсивний ритм роботи та постійні перевантаження.

Давайте з Вами виконаємо вправи та подивимося результат. Рекомендую Вам робити вправи робити щодня.

1 вправа: «Витягування»

Ця вправа поєднує в собі дихальні та м'язові рухи. Стоїмо прямо, руки вільно звисають. Робимо видих, розслаблюючи тіло. Потім починаємо вдихати через ніс, одночасно піднімаючи убік руки, долоні при цьому звернені вгору. Завершивши вдих, з'єднуємо долоні над головою, руки тримаємо прямими і притискаємо плечі до вух, закриваючи їх. Затримуємо дихання, витягуючи руки та хребет нагору, поки це приємно для організму. Коли відчуємо потребу видихнути, повільно опускаємо руки, видихаючи через ніс.

Дану вправу досить виконати 1-3 рази, але неквапливо і із задоволенням. «Витягування» тонізує нервову систему, після нього відчувається приплив сил та енергії, він відновлює кровообіг і знімає напругу в руках та спині та допомагає при болях у спині.

2 вправа: Видих «Ха».

Вправа займає дуже мало часу і виконується, коли вам необхідний швидкий приплив сил та ясності розуму. Робимо різкий, короткий і глибокий вдих через ніс, потім затримка 3-4 секунди, і починаємо видихати через широко відкритий рот, виштовхуючи повітря порціями, короткими, швидкими поштовхами скорочуючи діафрагму, буде чути звук «ххха». Не пригнічуємо його, навпаки, трохи посилюємо. Витіснивши все повітря з легенів, повторюємо цикл знову. Втретє відрізнятиметься силою поштовхів повітря і гучністю звуку-вони мають бути максимальними, від душі. Якщо вам допомагають образи, уявіть, що з цим завершальним «ххха» ви викидаєте всю втому, напругу та негативні емоції, спрямовуючи їх у землю. Вся вправа складається із трьох дихальних циклів.

А зараз ми трошки помоделюємо кулі та розслабимося.

3 частина. «Моделювання куль».

Моделювання куль проводиться з вихователями для того, щоб трошки відволіктися, оскільки це дуже незвичайне заняття. Кожному вихователю лунає по кульці, і крок за кроком з кожним вихователем виконується завдання.

Наприкінці заходу підбиваються підсумки. Вихователі передають іграшку «зайчика» змодельованого з кульок один одному, і висловлюють свою думку щодо проведення заходу.

Показано публікації 101-110 із 1043 .
Усі розділи | Свята для вихователів та вчителів. Сценарії заходів для співробітників ДОПта педагогів

2018 Сценарій свята, присвяченого Дню вихователівта всіх працівників дошкільних установ Вхід малюків. Танець «Помирилися посварилися» 1 ведучий: Доброго дня, дорогі колеги! 2 ведучий: Доброго дня, шановні гості! 1 ведучий: Як здорово, що в календарі є така...

Пісня-переробка «Привітання для вихователів до Дня дошкільного працівника»Пісня до Дня дошкільного працівника на мотив "Despasito" (Деспасіто)про важку роботу вихователів-1- Ми заспіваємо вам пісню про нашу роботу тут. Викладемо вам правду, все як є. І наша праця не легка, вам це не секрет. Але краще, ніж у нас роботи немає. -2- Так, ледве піднімаємося...

Свята для вихователів та вчителів. Сценарії заходів для співробітників ДНЗ та педагогів - Сценарій свята для колективу ДНЗ «День дошкільного працівника»

Публікація «Сценарій свята для колективу ДНЗ «День дошкільного...»Сценарій "День дошкільного працівника". Здрастуйте, шановні колеги! Ми раді бачити Вас у нашому залі! Ведучий 1. Швидко час минає у турботах, Знову свято сьогодні настало. І прийшли ми, закінчивши роботу, В цей світлий, привітний зал. Ведучий 2. День дошкільного працівника.

Сценарій свята «27 вересня – День дошкільного працівника»Мета заходу: доставити радість дітям та гостям свята. Завдання заходу: 1. Розвивати творчу активність дітей; 2.Виховувати ввічливе, доброзичливе ставлення один до одного; 3.розширювати знання дітей про навколишній світ; 4.Втягувати батьків у безпосередню...

Сценарій свята «День дошкільного працівника» Мета: розширити уявлення у дітей про працівників дитячого садка, створити умови для підвищення активності участі батьків у житті дитячого садка. Завдання: формувати шанобливе ставлення до праці дошкільних працівників;


Хід свята. 1.Музика – вхід дітей. 2.В.М. -Дорогі хлопці! Любі гості! Сьогодні найголовніший день у дитячому садку– свято «День Дошкільного Працівника». Дозвольте привітати всіх присутніх і від щирого серця побажати всім: успіхів у праці, щастя, здоров'я, сімейного...

Свята для вихователів та вчителів. Сценарії заходів для співробітників ДНЗ та педагогів - Спортивний захід «Веселі старти для педагогів»

Спортивний захід «Веселі старти для освітян» Місце проведення: Спортивний майданчикМета: Пропаганда здорового способу життя, залучення до фізкультури та спорту, створити святковий настрій у дітей, їхніх батьків та педагогів. Завдання: -Розвивати фізичні якості.


День вихователя та дошкільного працівника – всеросійське професійне свято всіх співробітників дошкільних закладів. 27 вересня 1963 року в Санкт-Петербурзі було відкрито перший дитячий садок. Але лише 2003 року це свято було внесено у всеросійський календар. У...

ГОБОУ дитячий будинок-школа №1

Спеціальна корекційна школа-інтернат VIII виду

Новгородська область

Конспект виховного заходу
в дитячому будинку
« Подорож до «Чарівнограду»

підготувала

вихователь дитячого будинку

Шабанова Світлана Юріївна

м. Боровичі

2013-12-03

Ціль:узагальнити та закріпити знання дітей про ввічливі слова та вчинки. Завдання:
    розвивати психічні процеси: пам'ять, мислення, мова (на основі раніше отриманих знань та особистому досвіді) Розучити з дітьми гру «Квітка – різноквітка» Виховувати дружні взаємини (вміти працювати в колективі, слухати інших, допомагати, співпереживати) та комунікативні якості різновікових дітей: будувати діалог, вміння спілкуватися.
Попередня робота: в системі проводилися заняття з таких тем як: культура спілкування, етикет у свята (як накрити на стіл, як одягнутися?). Читали розповіді про ввічливість, дружбу. Підготовча робота: словникова робота «народна мудрість», «чарівні слова» Узагальнення матеріалу попередніх занять визначило тему занять, розподіл ролей, визначення місця кожної дитини, підготовку необхідного обладнання. Обладнання:кімната, проектор, на стіні зверху вивіска "Вежливоград". Праворуч на стіні « Народна мудрість», зліва – «Ввічливі слова», добірка книг про ввічливість (оповідання, вірші) та книги з етикету. Біля вікна на столику магнітофон. У центрі кімнати стоять крісла для вихованців. Трохи далі крісло для вихователя.

Хід заняття.

- Скажіть мені, а ви любите подорожувати? -Хочете, ми зараз разом вирушимо у подорож? - Ось мені сьогодні надіслали скриньку, давайте подивимося, що в ній? (відкривають - там цукерки, зверху записка « цукерки ці не прості, з'їж одну і перенесе вона тебе за моря, за океани в цікаві країни»)- Спробуємо їх? (беруть по одній цукерці, заплющують очі) - Уявіть, що ви летить високо над землею. (включаю музику) - Хлопці, ми з вами опинилися в якомусь місті. - Як же цікаво називається це місто? Там напис «Чарівноград». – Чому його так назвали? (це місто чарівників). - Хлопці, а ви хотіли б стати чарівниками? А чи знаєте ви, що навчитися чаклунству не важко. Потрібно лише мати дуже велике бажання, і ви навчитеся чарівним словам та вчинкам. Насамперед поговоримо про чарівні слова. Що це за такі слова – чарівні? Виявляється. Це звичайні, прості, розумні, корисні та добрі слова. Чарівними вони стали тому, що без них просто не можна обходитися. З одним таким чарівним словом ми вже познайомилися, читаючи розповіді. - Хто мені скаже, в якому оповіданні зустрічається воно? Яке це слово? (В Осєєва «Чарівне слово», слово-«будь ласка»)- А які ще чарівні слова ви знаєте? Давайте відгадаємо загадки про ці слова. Запам'ятайте ці слова. Я перевірю. Зараз я читатиму розповідь, а ви, де потрібно, вставляйте відповідне чарівне слово.
Якось Вітя поїхав до театру. В автобусі він сів біля вікна. На наступній зупинці до автобусу зайшла жінка. Він підвівся і сказав: «Сідайте, будь ласка.Жінка зраділа і подякувала Вітю Дякую. Автобус зненацька зупинився. Хлопчик ненароком штовхнув якогось чоловіка і відразу ж сказав Вибачте будь ласка.Ось він доїхав до театру. Продзвенів дзвоник. Вітя попрямував до свого місця. Місце його було в середині зали і він запитав тих, хто сидить: «Дозвольте, будь ласка, пройти». Вітя пройшов і сів на своє місце.- Молодці! А пам'ятаєте, як радив дід Павлику вимовляти чарівні слова? Як? (Говорити тихим голосом, дивлячись прямо в очі тому, з ким говориш) Аня нам сьогодні приготувала вірш. Слухайте його уважно. ("Індик") - Чому до індика не прийшли гості? - Для чого він їх кликав? - Зараз я запропоную вам кілька завдань, але не на додавання і віднімання, а на повагу. Завдання 1.Два хлопчики зіткнулися у дверях і ніяк не можуть розійтися. Хто з них мав поступитися іншому, якщо першому хлопчику – 7 років, а другому – 8? (молодший поступається старшому або хто ввічливіший) Завдання 2.Хлопчик крикнув перехожому: «Скажіть, скільки зараз годинників?» Звертаючись до перехожого, хлопчик зробив три помилки. Дайте відповідь – які? (підійти і запитати, скажіть, будь ласка, котра година) Завдання 3. По вулиці йшли двоє перехожих: літній чоловік та хлопчик. Перший у руках мав 5 предметів: один портфель, три книги, один великий скруток. Одна з книжок упала. У вас упала книга – крикнув хлопчик наздоганяючи перехожого. Хіба? – здивувався той. Звісно – пояснив хлопчик. У вас було три книжки, один портфель і один скруток. Разом – 5 речей. А тепер залишилося 4. «Я бачу ти добре знаєш віднімання та додавання – сказав чоловік, насилу піднімаючи книгу. Однак є правила, яких ти ще не засвоїв! Питання завдання: про які правила натякнув чоловік похилого віку? (Правила поваги) - Молодці! Вмієте вирішувати завдання. Ви знаєте, у книзі Осєєвої є чудова розповідь «Сини». Я пропоную прочитати його за ролями. - Чому дідок сказав, що бачить тільки одного сина? - Кого він мав на увазі? - Яка основна думка розповіді? - Хлопці, до нас у гості хтось приїхав? він розповів мені, що він господар міста. Він чарівник. Чарівник хоче зробити вам маленький подарунок. - Що це? Діти, давайте подивимося. («Квітка-різноквітка».) - Пограємо? Гра «квітка – різноквітка»Діти стоять по колу. У центрі чарівник тримає квітку - різноквітку. Зі словамиТи кружляй, кружляй квітка (хлопці ходять по колу)Різнобарвна пелюсткаЗупинимо ми тебе(зупиняються)Скажемо дружно ми слова:Різ. Два, Три,Пелюсток нам подаруй. (один із хлопців зриває пелюсток. Якщо із завданням - Виконує з ким – то в парі)
Завдання на пелюстках. 1. Ти хочеш запросити своїх товаришів на день народження. Як ти це зробиш?2. Твій товариш не прийшов до школи. Ти, звичайно, турбуєшся. Дзвониш йому, але слухавку бере його мама. Що ти скажеш? Одні й ті самі хлопці зустрічаються один з одним у різний часдня: вранці, вдень та ввечері. Як вони вітатимуть одне одного?4. Ввічливо постав питання, на яке можна дати відповідь.…? Магазин «Магніт» знаходиться за рогом. цікава гра. Хлопці, а вам сподобалася? - Сідайте. У нас ще є охочі прочитати вірші. Послухайте, будь ласка, Наташу.(А. Барто. «Ішла вчора я по Садовій»)- Про що воно?- Хлопчики, як називається ваш вірш?(С. Я. Маршак. «Якщо ви ввічливі»)- Які правила укладені Цьому вірші? - Скільки ви розповіли нам віршів, скільки оповідань прочитали і всі вони про ввічливість. горобець, вилетить - не спіймаєш люди, спілкуючись один з одним від одного слова, та навіки сварки і хороші, і погані, що весняний день вони робили висновки з почутого, що отримали назву «народна». мудрість».)- Як ви розумієте сенс цих слів? Запам'ятайте ці думки. Прочитаємо їх разом, хором. - Я сподіваюся, що з сьогоднішнього дня ви намагатиметеся ніколи не робити поганих вчинків, а завжди користуватися чарівними словами і робити гідні поваги вчинки. Пройде час. Ви закінчите школу, училище і станете будівельниками, робітниками, але ким би ви не були, перш за все, ви повинні вирости по-справжньому добрими людьми- А добрі, сміливі, чесні, працьовиті, ввічливі. А цьому теж треба вчитися, щоб не прикрощі, а радість, посмішку викликали в оточуючих вас людей сказані вами слова і вчинки. - Подивіться скільки тут книг. І це ще не все, що можна прочитати. Тут не тільки оповідання, вірші, а й книги, які навчать вас як правильно поводитися в громадських місцях, за столом, як розмовляти по телефону та багато іншого. Почитайте їх. - Дякую чарівнику, що ти зайшов до нас, але нам час вирушати назад. - Чарівник подякував вам і запрошує вас в гості ще. - Де ж наше диво - скринька? А ось він. (Беруть по цукерці, заплющують очі). Звучить музика. Хлопці, вам сподобалася наша подорож? - Про що ми говорили? - Дякую, заняття закінчено.

Опис матеріалу:Пропоную конспект культурно-дозвільного заходу «У світі казок» для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Даний матеріал буде корисний вихователям дитячих садків, спеціалізованих дитячих закладів, вчителям початкових класів. Це конспект заходу, спрямованого на розвиток у дітей навичок ефективного спілкування, творчих здібностей, поповнення знань про твори усної народної творчості

Конспект культурно-дозвільного заходу «Казкова галявина»

Інтеграція освітніх областей "Пізнання", "Комунікація", "Соціалізація", "Читання художньої літератури".

Ціль:Розвиток навичок ефективного спілкування, позитивного соціальної поведінки, збагачення знань про твори усної народної творчості

Завдання:

Освітні:формувати уявлення про твори усної творчості.

Розвиваючі: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, пізнавальну активність, комунікативні навички, навички спільної діяльності.

Мовні: розвивати зв'язне мовлення (розвивати в тіток вміння відповідати питання повними відповідями, давати обгрунтування своїм відповідям).

Виховні:виховувати інтерес до казок, допитливість.

Демонстраційний матеріал:ілюстрації із зображенням казкових предметів (ріпка, дзеркало, корито, туфелька, яблуко, телефон, градусник, яйце, голка, рукавичка, ключик, кошик з пирогами), бланки телеграм від казкових героївлист від казки.

Роздатковий матеріал: карта з маршрутом заходу (вогняна річка, високі гори, топке болото, дрімучі ліси, непрохідні яри, глибокі озера)

Методичні прийоми: ігрова ситуація, бесіда-діалог, розгляд ілюстрацій, продуктивна діяльність дітей, підбиття підсумків.

Хід заходу

Казочниця: Здрастуйте, хлопці! Подивіться, як у нас тут красиво, напевно, тут живе багато казок. (Обходить зал, оглядається). Ні, нікого не знайшла. А що ж це за лист? (Читає вголос). «Допоможіть, мене викрали лиходії! Казка». Хлопці, треба рятувати казку з полону. Для цього нам потрібно пройти випробування. Ви згодні, тоді в дорогу!

По станціях хлопці проходять випробування. У руках у казкарки карти з маршрутом: 1. вогненна річка, 2. високі гори, 3. топке болото, 4. дрімучі ліси, 5. непрохідні яри, 6. глибокі озера. Казкарка роздає карти з маршрутом хлопцям.

Станція «Вогняна річка». Казкарка ставить казкові питання:

а) якими словами починаються російські народні казки? («жили-були», «у деякій державі»);

б) який музичний інструментдопомагав дівчинці Жені збирати суницю? (дудочка);

в) хто першим знайшов теремок? (мишка);

г) хто з ким такий поділ влаштовував: "Твої вершки, а мої коріння" (мужик і ведмідь);

д) від кого першого пішов колобок? (Від бабусі);

е) яка дівчина на балу втратила туфельку? (Попелюшка);

ж) як звали найменшу дівчинку? (Дюймовочка);

з) хто з поросят збудував найміцніший будиночок? (Наф-Наф);

і) скільки братів-місяців зустріла героїня казки біля новорічного багаття (12);

к) хто з героїв зламав теремок? (ведмідь);

л) хто допоміг вигнати з хатинки лисицю? (півень).

Станція "Високі гори".Хлопців зустрічають розбійники. Ми награбували багато речей, а чиї вони визначити не можемо.

Розбійники показують предмети, а діти повинні відгадати з якоїсь казки предмет. Предмети: ріпка, дзеркало, корито, туфелька, яблуко, телефон, градусник, яйце, голка, рукавичка, ключик, кошик з пирогами.

Станція «Топке болото». Хлопців зустрічає стара Шапокляк. «Не пропущу вас далі, доки не відгадаєте мої загадки».

1. А дорога далека,

А кошик не легкий.

Сісти б на пеньок,

З'їсти б пиріжок. (Маша і Ведмідь)

2. Ах, ти, Петя простота,

Схибив трошки,

Не послухався кота,

Виглянув у віконце. (Півник-золотий гребінець)

3. Червона дівчина, сумна,

Їй не подобається весна

Їй на сонці важко,

Сльози ллє бідолаха. (Снігуронька)

4. Немає ні річки, ні ставка,-

Де води напитися?

Дуже смачна вода

У ямці від копитця. (Сестриця Оленка і братик Іванко)

5. З букварем крокує до школи

Дерев'яний хлопчик

Потрапляє замість школи

У дерев'яний балаган

Як зветься ця книжка?

Як зветься сам хлопчик? (Буратіно)

6. Всіх на світі він добріший,

Лікує він хворих звірів,

І одного разу бегемота

Витяг він із болота

Він відомий, знаменитий

Це лікар ..... (Айболіт)

7. Бабуся дівчинку дуже любила

Шапочку червону їй подарувала

Дівчинка ім'я забула своє

Ну, відгадайте, як її звали? (Червона Шапочка)

8 Вгамуйся, вгамуйся, чаклунка зла,

Себе надіями не тішь

У лісі 7 гномів зустрівши

Врятується наша….. (Білосніжка)

Станція « Дрімучі ліси» . Кікімора ставить хитрі питання.

1. Він п'явок добував,

Карабасу продавав,

Весь пропах болотяною тванню

Його звали ... (Дуремар)

2. Він гуляв лісом сміливо,

Але лисиця героя з'їла.

На прощання заспівав бідолаха-

Його звали ... (Колобок)

3. Бідолашних ляльок б'є і мучить,

Шукає він чарівний ключик.

Має жахливий вигляд

Це….. (Карабас-Барабас)

4. Багато днів він був у дорозі

Щоб дружину свою знайти,

А допоміг йому клубок,

Його звали…. (Іван Царевич)

5. І гарна, і мила,

Тільки дуже вже мала!

Струнка фігурочка,

А звуть ... (Дюймовочка)

6. Жив у пляшці сотні років,

Нарешті побачив світло,

Бородою він обріс,

Це добрий….. (Старий Хоттабич)

7. З блакитним волоссям

І величезними очима

Це лялечка-акторка,

І звуть її…. (Мальвіна)

8. Втратив він якось хвостик,

Але його повернули гості.

Він буркливий як дідок

Це сумний….. (Ослик)

9. Він великий пустун і комік,

У нього на даху будиночок.

Хвастунишка та зазнайка,

А звати його. (Карлсон)

Станція "Непрохідні яри".Листоноша Пєчкін читає телеграми, а хлопці відгадують від кого вони.

Пєчкін: Хлопці отримав телеграми, а від кого вони визначити не можу. Допоможіть мені будь-ласка!

Телеграми:

- «Врятуйте! Нас з'їв сірий Вовк»(7 козенят).

- "Золоте яєчко вже знесла!" (Курочка Ряба).

– «Я зламав теремок. Хлопці, допоможіть його збудувати!» (ведмідь)

- «Втратив золотий ключик. Допоможіть його знайти» (Буратіно)

- Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов. Незабаром буду у вас у гостях» (Колобок).

Станція "Глибокі озера".

Баба Яга: «Я вам загадуватиму казки, а ви відгадуйте!»

- «На пагорбі зеленій квітка кольору червоного, краси небаченої та нечуваної, що ні в казці сказати, ні пером описати. Запах від нього по всьому саду, рівно струмує, біжить…» («Червона квіточка»).

– «Жінка прийшла додому, посадила ячмінне зерно у квітковий горщик. Тільки вона його посадила, зернятко відразу дало паросток, а з квітки вийшла величезна чудова квітка, зовсім як тюльпан» («Дюймовочка»)

- «Спала вона на горищі. Під самим дахом, на колючій солом'яній підстилці. А в обох сестриць були кімнати з паркетною підлогою кольорового дерева, з ліжками та великими дзеркалами» («Попелюшка»)

- «Вона була така чарівна і ніжна, але з льоду, з сліпучого. Блискучого льоду, і все ж таки жива! Очі її сяяли, як зірки, але в них не було ні теплоти, ні спокою» («Снігова королева»)

- «Лети, лети. Пелюсток

Через захід на схід,

Через північ, через південь.

Повертайся, зробивши коло

Лише торкнешся ти землі,

Бути по-моєму вели» («Квітка-семиквітка»)

Казочниця звертаючись до Баби Яги: Ми виконали всі завдання, віддавайте нам казку!

Баба Яга: Що ж робити, забирайте свою казку!

З'являється казка: Дякую вам, хлопці! Виручили мене з полону, тепер я приходитиму до вас у гості дуже часто. (Нагороджує всіх призами).